4 zalety zastosowania naprowadzaczy kół

Systemy przeładunkowe odgrywają niezwykle istotną rolę w sprawnym i bezpiecznym prowadzeniu prac załadunkowych i wyładunkowych. Jednym z elementów tego systemu są naprowadzacze kół. W ten sposób kierowcom znacznie łatwiej wymanewrować pojazd tak, by podjechać pod rampę, bramę magazynową lub dok. W ten sposób bezpośrednio przyczyniają się do usprawnienia prac związanych z przyjmowanie i wysyłaniem ładunków. Co warto wiedzieć o naprowadzaczach kół?
Zalety wykorzystania naprowadzaczy kół
Pierwszą niewątpliwą zaletą zastosowania naprowadzaczy kół w systemie przeładunkowym jest usprawnienie manewru dokowania. Jak łatwo sobie wyobrazić jest to zadanie niezwykle trudne, biorąc pod uwagę gabaryty pojazdów ciężarowych. Dlatego nawet doświadczonym kierowcom może sprawiać trudności idealne wycofanie pojazdu pod bramę magazynową, rampę lub dok. Dzięki zastosowaniu naprowadzaczykół jest to znacznie łatwiejsze.
Po drugie naprowadzacze kół znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa na placu manewrowym. Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych hal magazynowych, które wyposażone są w dziesięć lub więcej aktywnych doków. Dzięki usprawnieniu manewru dokowania, zmniejsza się również szansa na ewentualne stłuczki. Co więcej, dla zwiększenia bezpieczeństwa naprowadzacze kół pomalowane są ostrzegawczą farbą (najczęściej żółto-czarny lub jaskrawy pomarańczowy)
Po trzecie naprowadzacze kół nie prowadzą do uszkadzania pojazdów. Jest to związane z rozmiarami odbojnic – ich kształt oraz wysokość sprawiają, że koła naprowadzane są na dobry tor ruchu, a jednocześnie nie dochodzi do uszkodzenia felg.
Po czwarte naprowadzacze kół są łatwe w montażu. Po wykonaniu pomiarów, na podstawie których zostanie uzgodniony docelowy tor jazdy pojazdu załadunkowego, można z łatwość zamontować naprowadzacze kół w nawierzchni utwardzonej. Wystarczy wykorzystać do tego odpowiednie śruby do betonu.
Produkcją i dystrybucją systemów przeładunkowych i akcesoriów do nich zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak ELKO z Kalisza.
Co warto wiedzieć o konstrukcji naprowadzaczy kół?
Budowa naprowadzaczy kół nie jest zbyt skomplikowana – są to odpowiednio profilowane metalowe rury. Jednakże, by mogły prawidłowo spełniać swoje funkcję, muszą mieć nie tylko odpowiedni kształt i rozmiar. Niezwykle ważne jest, by do ich produkcji użyć dobrej jakości stali. W przeciwnym wypadku w trakcie manewru, gdy koło będzie napierało na naprowadzacz, wtedy dojdzie do jego uszkodzenia. Dlatego warto w akcesoria systemów przeładunkowych zaopatrzać się u sprawdzonych producentów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Global Concepts 2000 Polska sp. z o.o.
Woda - badanie, uzdatnianie woj. zachodniopomorskie71-245 Szczecin, prof. Szafera 162 lok. 9
-
Tłumacz Przysiegły Języka Angielskiego Robert Ćwik
Tłumacze woj. zachodniopomorskie78-100 Kołobrzeg, Ziemi 17
-
Producent opakowań Blister-Seka
Opakowania - z tworzyw sztucznych woj. dolnośląskie55-200 Gaj Oławski 53a