Co może obejmować ubezpieczenie zdrowotne?
Ubezpieczenie zdrowotne dzieli się na państwowe i prywatne, a zasadniczą różnicą pomiędzy oboma produktami jest kwestia odpłatności. Wykupienie dobrowolnej polisy pozwala na lepszy dostęp do specjalistów i szerszego pakietu badań diagnostycznych. Po zdecydowaniu się na odpowiedni pakiet, można zyskać znacznie większą ochronę medyczną. Dowiedz się, co obejmuje swoim zakresem ubezpieczenie zdrowotne.
Na czym polega ubezpieczenie zdrowotne?
Ubezpieczenie zdrowotne w Polsce jest obowiązkowe i zapewnia je państwowa jednostka organizacyjna, czyli Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Oprócz tego można zdecydować się na wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego w towarzystwie ubezpieczeniowym.
W ramach polisy osoba ubezpieczona ma zagwarantowaną możliwość korzystania z prywatnych placówek i usług medycznych. Może umawiać się na wizyty do specjalistów, korzystać z badań diagnostycznych czy poddawać się zabiegom ambulatoryjnym. Takie usługi zapewnione są pod warunkiem opłacania comiesięcznej składki, której wysokość zależy m.in. od wybranego wariantu ubezpieczenia medycznego.
Co wchodzi w zakres prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?
Prywatna polisa zdrowotna może mieć bardzo szeroki zakres. Większość ubezpieczycieli gwarantuje swoim klientom dostęp do licznych placówek zlokalizowanych w całej Polsce. W wyborze wariantu optymalnie dostosowanego do potrzeb klienta pomóc może firma zajmująca się Pośrednictwem Ubezpieczeniowo-Finansowym Marii Kandulskiej. Decydując się na pakiet medyczny, zyskuje się dostęp do:
możliwości uzyskania odszkodowania za zachorowanie na niektóre schorzenia;
kompleksowych badań diagnostycznych;
wizyt domowych;
rehabilitacji;
opieki stomatologicznej;
konsultacji lekarskich u specjalistów;
szczepień;
badań specjalistycznych jak np. USG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.
Wielu ubezpieczycieli oferuje również w ramach pakietów zdrowotnych assistance medyczny. Taka ochrona dotyczy realizowania konkretnych usług związanych ze zdrowiem osoby ubezpieczonej. Może to być np. zakup i dostarczenie leków czy pomoc w zorganizowaniu transportu do szpitala lub do domu. Poza tym wlicza się do tego również wsparcie psychologiczne, dostęp do infolinii medycznej czy pomoc domowa po okresie hospitalizacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana