Artykuł sponsorowany

Na czym polega praca konserwatora wózków widłowych?

Wózki widłowe zaliczane są do urządzeń transportu bliskiego. Prawidłowym określeniem jest wózek jezdniowy, oczywiście z mechanicznym napędem podnoszenia. Jak wiadomo, służą do przewożenia różnych ładunków w obrębie magazynów lub centrów logistycznych. Są niezastąpione w trakcie pracy magazyniera i nie tylko. Za sprawne działanie wózków widłowych odpowiedzialny jest konserwator wózków widłowych. Co dokładnie należy do jego obowiązków?

Zakres obowiązków konserwatora wózków widłowych

Praca jako konserwator wózków widłowych zdecydowanie należy do zawodów specjalistycznych, obarczonych dużą odpowiedzialnością i koniecznością posiadania szerokiej wiedzy. Nie chodzi tylko o zapewnienie dobrego stanu technicznego pojazdów, ale także o bycie czujnym i uważnym, w przypadku miejsca, w którym używane są wózki widłowe. Dobrze widziane jest też wspieranie swoją wiedzą operatorów tego typu pojazdów. O tym wszystkim można się dowiedzieć w trakcie kursu na konserwatora wózków widłowych.

Jeśli chodzi o dokładny zakres obowiązków konserwatora wózków jezdniowych, to można do niego zaliczyć:

  • sprawdzanie stanu technicznego wszystkich układów,

  • dbanie o sprawne działanie oświetlenia i urządzeń sygnalizacyjnych,

  • sprawdzanie stopnia zużycia np. opon,

  • regularne i dokładne przeprowadzanie przeglądów,

  • naprawianie różnych usterek, usuwanie awarii.

Jakie szkolenia trzeba skończyć, żeby pracować jako konserwator wózków widłowych?

Dbanie o dobry stan techniczny wózków widłowy wiąże się z ukończeniem odpowiednich szkoleń. Wybierając zawód konserwatora wózków widłowych, trzeba być przygotowanym do zdania państwowego egzaminu. W czasie takiego kursu przedstawiony zostanie m.in.  dokładny zakres obowiązków konserwatora wózków widłowych. Jedną z firm organizujących tego typu szkolenia jest Crevi Consulting w Zielonej Górze. Wybierając szkolących, warto zwrócić uwagę na to, jaki nacisk kładą na zajęcia praktyczne. Trzeba umieć wprowadzić w życie poznaną teorię. Warto się tego uczyć od praktyków. Co więcej, konserwatorem wózków widłowych można zostać tylko wtedy, gdy posiada się odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy przy tego typu urządzeniach. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zwrócić się do firmy przeprowadzającej szkolenia, żeby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy

Dbamy o Twoją prywatność